21.01.2009 | Radek | | Svět počítačů | Žádné komentáře | 

Sidebar ve Windows 7 i s vypnutým UAC

Pokud jste již testovali nebo testujete nová Windows 7, jistě jste zpozorovali jeden zajímavý problém. Pokud máte na ploše umístěny Gadgets – nebo chcete-li miniaplikace – a vypnete UAC, tyto miniaplikace vám z plochy jednoduše zmizí. Pokud chcete používat na ploše miniaplikace a nechcete používat UAC, ať už jakéhokoliv důvodu, existuje zde celkem snadné řešení tohoto problému.

Jistě víte, že Windows obsahují tzv. registry, a právě doplněním jedné hodnoty do systémového registru donutíte Windows k tomu, aby zobrazovaly miniaplikace, i když vypneme UAC.

Pozor, editace systémového registru je velice ošemetná věc, a pokud uděláte chybu, nemusí vám již systém správně fungovat. Proto se do této operace pouštějte pouze v případě, že máte patřičné znalosti a zkušenosti. V ostatních případech raději požádejte zkušenějšího kolegu, aby toto nastavení provedl za vás.

Editujeme registry

Pokud úspěšně provedete následující kroky, uvidíte i při vypnutém UAC na ploše opět vaše oblíbené miniaplikace. Dokonce ani není potřeba restartovat počítač, změny se projeví ihned po přidání hodnoty do registru.

Nejprve musíte spustit Editor registru pod administrátorskými právy. To provedete tak, že do vyhledávání v menu start napíšete regedit. Po nalezení programu regedit.exe na tento klikněte pravým tlačítkem myši a zvolíte Run as administrator, čímž spustíte editor registru s právy administrátora, která jsou v tomto případě potřeba.

Spustit Editor registru

V editoru registrů přejděte do klíče:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\
Sidebar\Settings

V tomto klíči vytvořte novou hodnotu DWORD pojmenovanou AllowElevatedProcess.

Vytvořit DWORD

Po vytvoření nastavte této položce hodnotu 1.

Vytvořit hodnotu 1

A toto je vlastně vše, co musíte provést. Nyní již můžete editor registru zavřít a na ploše by měli být zobrazeny vaše oblíbené miniaplikace. Pokud se stále nic neděje, je možné, že nemáte spuštěnou aplikaci sidebar.exe, která běží na pozadí systému, a dovoluje používat na ploše miniaplikace. Proto se můžete pokusit tuto aplikaci spustit ručně – zadejte do vyhledávacího pole v menu start Sidebar a klikněte na nalezenou položku pojmenovanou Sidebar. Pokud ani to nepomůže, zkuste restartovat počítač.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Novinky a oznámení

15.10.2016 - Do menu byla přidána nová sekce Stream, kde naleznete jak veškěré informace ohledně Fantomasmag TV, což jsou online streamy na Twitch.tv, tak i přímo online stream a chat.

Partnerské weby

Statistika

Naši fanoušci na Facebooku

Další...