11.10.2010 | Keilew | | Fantosárium | Žádné komentáře | 

Vendelín: Operace mobil aneb organizovaný zločin naší fauny

Tytam jsou ty doby, kdy mobilní telefon nesloužil jen na volání a posílání textovek, ale nacházel i řadu velice praktických uplatnění v běžném životě. Například coby kladívko na přibíjení hřebíků, víceúčelové těžítko, zarážka za kolo auta nebo účinná pomůcka při rejpání se v nose, pokud samozřejmě neměl vestavěnou anténu. A propos, víte, jaké je nejlevnější hencfrí? Když telefon zvedne manželka. Bohužel to má nevýhodu v tom, že váš tlumočený hovor slyší lidi i o pět ulic dál…

Také výdrž mobilního telefonu byla úplně jiná. S telefonem jste se mohli koupat, hrát s ním fotbal, pít pivo, pokud vám nechtíc spadl, zahráli jste si s ním puzzle – byl to prostě váš nejlepší přítel, dokud ho teda tchýně omylem 3x nepřejela tam a zpět autem. Ale i to přežil. Rozčtvrcený jednořádkový displej se velice snadno nahradil displejem z kalkulačky Tesla Rožnov pod Radhoštěm a jelo se dál.

Bohužel přijde doba, kdy takovýto letitý aparát dospěje svého zaslouženého důchodu a je potřeba koupit aparát nový. A to čekalo i mne. Vybral jsem si ultra lehký a ultra tenký mobil nejmenované značky s vestavěným fotoaparátem, videem, DVD přehrávačem, pípou a eskort servisem a pln nadšení a pýchy se ho rozhodl předvést světu na naší zahradě. Sousedovic fúrie samozřejmě naklusala s dalekohledem a v domnění, že není vidět, závistí pukala za záclonou sledujíce můj na stolku nenápadně vystavený nový stříbrný zázrak moderní techniky. Byl to hezký den, ozónová díra jen 302 D.U., nad hlavou mimo té díry i pestrobarevní ptáčci, snad bez chřipky, vůně trávy dráždila mou sennou rýmu a pelichající kocour vyrážku, když jsem se zčista jasna stal obětí organizovaného zločinu.

Začalo to nenápadně. Plesk. Cákanec ptačího čehosi skončil na mém nose. Koukám, který hovado a chvilku nevěnuje pozornost mobilu, byl jsem okraden! Strakou. Nevěřili byste, jak ten zasranej pták dokáže ten ultra tenký a ultra lehký mobil v pohodě unést… Vystartoval jsem po ní, ale pozdě. Pták se vznášel s mým třpytivým miláčkem kamsi do zahradní džungle v nedalekém sousedství. Až později mi došlo, jak fikaného zločinu jsem se stal obětí. Kooperující straky si rozdělili role – jedna odlákala mou pozornost a druhá zatím zcizila mobil. Už i ta zvířata se chovaj jak lidi… (neříkalo se to kdysi obráceně?)

Pomocí dalekohledu sovětské výroby, kdy jsem dlouhé minuty proklínal všechny soudruhy od Lenina po Putina, než mi došlo, že ten výhled Žižky (= tma) lze vylepšit sundáním těch dvou plastových bazmeků z čoček, jsem vypátral, kde mají ty delikventky hnízdo. Majiteli pozemku jsou v tomto pořadí: dva rotvajleři a jedna babka s flintou, která kdysi pracovala v armádním muničáku a nikdo neví a ani radši nedomejšlí, co si v dobách častého tajného jednosměrného donášení práce domů nakradla ona…

Říkal jsem si, že nejdůležitější je se na akci pořádně připravit. Již před časem jsem vypozoroval, že rotvajleři podléhají striktně vojenskému režimu a v čase mezi 21:00 a 21:30 SELČ mají pauzu na večeři. Toho jsem hodlal využít. Posilněn všemi díly Jamese Bonda, Matrixu a basou piv, posháněl jsem všechny potřebné komponenty, černým oděvem počínaje, a baterkou konče, detailně prostudoval mapy pozemků, přes které jsem se musel dostat, namazal si na obličej temperama zelené a hnědé pruhy a v čase 21:00 SELČ vyrazil na Operaci mobil.

První překážka vypadala jednoduše – dvoumetrová zeď. Rozeběhl jsem se s myšlenkou na Jamese Bonda zkříženého s Romanem Šebrdlem a chtěl se přehoupnout přes zeď s glancem seriálového hrdiny. Znenadání mi však v plné rychlosti ujela pravá noha po čemsi kluzkém a já se rozplác v záhoně petúnií. Hlavu od prudkého nárazu naštěstí zachránila helma z fichtla, kterážto se rozletěla na dva kusy. Po vyjmenování všech sprostých slov jsem se rozhodl pro méně akční řešení – žebřík. Vylezl jsem na zídku a sledoval se smysly Ochránce (The Sentinel) dění v zahradě. Po delší odmlce dorazila objížďkou kolem boule do mozku zpráva, že vidím kulový, protože je tma jak v pytli, a tak jsem nahmátl připravenou baterku. První osvícený moment touto baterkou byl poslední. Všiml jsem si totiž, že to podivné šumění pode mnou není způsobeno vodou, ale vysypávajícíma se spárama oné zídky, kterážto se poměrně hlučně jala zřítit do neznáma. I se mnou. Po deseti minutách, kdy jsem začal vidět už jen dvojmo, jsem si vzpomněl, že soused urgoval opravu této zdi, dle smlouvy patřící k mému pozemku, už před drahně lety. No dobrá, můžu si za to sám… Sápal jsem se po baterce, ale ta zůstala asi někde v suti. Rozhodl jsem se pokračovat v misi, sic bez vizuálního kontaktu, ale s pečlivě nastudovanými mapami pozemků v hlavě. Tři kroky dopředu, pět doprava, nejsem blbej, tam je totiž bazén, deset dopředu a… žbluňk.

Když jsem vykašlal všechnu vodu z plic, vzpomněl jsem si, že soused vloni bazén zvětšoval, což ale nebylo ještě zaneseno v mých mapách…
Nyní čtenáře oprostím od popisu dalších maličkostí, kterými se mi snažil osud mou misi ztížit, a přesunu se s o něco více modřinami a jinými úrazy rovnou na pozemek cílový, tedy ten se strakama.
…poslepu a po dalších třech nárazech, tentokrát do nekryté hlavy, jsem našel ten správný strom, kde mají organizovaní zločinci své doupě, a začal šplhat. Dnes už vím, že brát si do mise holínky čistě kvůli imidži černé barvy je hovadina. Každý posun o píď nahoru byl doprovázen podobným posunem dolů, leč dvojnásobným, doprovázeným potenciálním poškozením jistého ústrojí. Tyto choulostivé partie, které by mohly přijít k újmě, jsem měl posichrované suspensorem z mladých let, leč jsem nedocenil svůj fyzický vývoj od 3. třídy ZŠ, kdy jsem hrál hokej a ten suspík používal, a který těmto mým partiím v současném stádiu fyzického vývoji spíše víc ubližoval.

Za půl hodiny jsem byl konečně ve správné výšce, sice s rozedřenýma nohama, i tím mezi nima, omlácenou hlavou atd., ale šťastný. Ruku jsem natahoval k hnízdu, odkud byl vidět občasný záblesk ledky mého mobilního aparátu – asi nepřijaté hovory. To určitě volala sestra, že ten její debil je zase v base. Říkáme mu 3Bit (sušenka z reklamy), protože jediná místa jeho výskytu jsou Bordel, Banka a Basa. Už jsem držel mobil za tkaničku a tahal ho z hnízda, když tu se probudila dřímající straka a klovla mě do ruky. Zařval jsem, což se ukázalo jako minimálně stupidní počínání, protože to přilákalo pozornost těch dvou rotvajlerů. Hrome, prošvih jsem časový plán jejich večeře… Jak teď pryč? Naštěstí se tato otázka vyřešila sama…

Očekávaný třímetrový pád jsem si prodloužil o tlumený náraz o cosi dřevěného a další dva neočekávané metry, zakončené žblunknutím. Již z prvního kontaktu s novým prostředím bylo jasné, kde jsem. Septik! Naprosto zdrcen s hnědostříbrným mobilem jsem se z toho neuvěřitelného smradu vydrápal ven. Tam už na mě čekali rotvajleři, kteří si k mému prvotnímu úžasu drželi dvoumetrový odstup. Naprosto zjihlá stvoření, frkajíc ten smrad nozdrama ven, mě nechala v klidu a míru s dvoumetrovým odstupem odejít. Když jsem se vracel, stavil jsem se v sousedově bazénu – tentokrát zcela záměrně. Ale ničemuž to nepomohlo, snad jen, že jsem sousedovi zkazil vodu. Ten neuvěřitelný zápach šel se mnou dál a já přemejšlel, kde mám doma SAVO.

Za tejden, kdy mne přestalo pronásledovat hejno much, a půllitr kolínské už dostatečně řešil můj problém, jsem se rozhodl jít mezi lidi – přesněji reklamovat mobil. S nulovou šancí na úspěch jsem té paní nakecal, že mi vyhořela základní deska, a proto ten smrad. Paní mě k mému úžasu počastovala mnoha sprostými slovy a vyrazila z prodejny…

Cestou domů jsem ultra tenký a ultra lehký zázrak techniky vyhodil do kontejnéru. Ke vší smůle jsem jím trefil zde nocujícího bezdomovce, který mě taktéž počastoval nadávkami a vyhodil ten mobil ven, že takovej smrad doma nechce… Tak to vidíte, ani vyhodit se to nedá. Nezbývalo mi, než mobil zakopat na zahradě. Poté jsem ze skříně vytáhl to svoje staré pádlo, připojil na autobaterku a zavolal operátorovi, esli by mi ten tarif s MMS a Internetem zase nezrušil…

Takto tedy skončila má snaha o modernizaci…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Novinky a oznámení

15.10.2016 - Do menu byla přidána nová sekce Stream, kde naleznete jak veškěré informace ohledně Fantomasmag TV, což jsou online streamy na Twitch.tv, tak i přímo online stream a chat.

Partnerské weby

Statistika

Naši fanoušci na Facebooku

Další...