28.01.2011 | Radek | | Svět počítačů | Žádné komentáře | 

Má skrývání e-mailové adresy smysl?

Zavináč Víte o tom, že když uvedete svou e-mailovou adresu někde na internetu, třeba na svém webu nebo jen někde v diskusi, dříve nebo později tuto adresu najdou spam roboti (spamboti), uloží si ji do své databáze a začnou na ni rozesílat haldy nevyžádané pošty – spamu. Většinou se jedná o reklamní e-maily a pokud vám jich chodí opravdu moc, je to nejen obtěžující, ale pokud navíc nemáte pevné připojení k internetu nebo neomezený mobilní datový tarif, také se to může dost prodražit.

Sám z vlastní zkušenosti vím, že ať svou adresu skrývám či nikoliv, spamů mi chodí celkem stejně. A co je z podivem, spam mi chodí dokonce i na adresu, kterou jsem nikde nezveřejnil. Teď si musíte říct, kde proboha spammer vzal adresu, která nikde nebyla uveřejněna? Tak to vážně netuším, možná ji na net dal někdo z mých známých, možná ji spammer sosnul z nějakého logu na FTP nebo SMTP serveru, čert ví. Vždyť stačí, aby se na netu objevila e-mailová adresa pouze jednou, a už máte o spam postaráno. Potom vám už je nějaké skrývání e-mailové adresy slušně řečeno k ničemu. Jak ji jednou spammer zjistí, můžete skrývat co chcete a jak chcete, ale už je vám to prd platné.

Já osobně svou adresu nijak „nešifruji“ a uvádím ji v klasickém tvaru, ať si spamboti sosají co to jen dá. A že mi chodí hromada spamů? Ale kdepak, používám přece slušný antispamový filtr, takže mi může být nějaký spam ukradený. Filtr ho vždy s přehledem odfiltruje a je pokoj. Takže věřte, že skrývání e-mailové adresy není nijak efektivní a jednou si vás spambot stejně najde, ať adresu skrýváte nebo ne.

Rada na závěr je jen jediná – používejte kvalitní a správně nastavený antispamový filtr, jinak se jednou z těch všech spamů zcvoknete a budete jen mazat, mazat, a zase mazat… A pokud chcete mít úplnou jistotu, že vás spambot nikdy nenajde, nezakládejte si a nepoužívejte e-mail a máte klid 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Novinky a oznámení

15.10.2016 - Do menu byla přidána nová sekce Stream, kde naleznete jak veškěré informace ohledně Fantomasmag TV, což jsou online streamy na Twitch.tv, tak i přímo online stream a chat.

Partnerské weby

Statistika

Naši fanoušci na Facebooku

Další...