28.09.2009 | Radek | | Svět počítačů | Žádné komentáře | 

Jak upgradovat Windows 7 RC1 na RTM

Pokud jste předplatitelé MS Techtetu, jistě vám neuniklo, že Microsoft uvolnil pro tuto skupinu ke stažení finální verzi Windows 7, tzv. RTM – Ready To Manufacturing (Připraveno k výrobě). Pokud jste tuto verzi Windows 7 stáhli a chtěli upgradovat např. z Windows 7 RC1, jistě jste obdrželi pouze hlášku, že upgrade není možný.

Chyba při upgradu

Pozn.: Předchozí testovací verze systému Windows 7 byla vydána vždy v nejvyšší edici Ultimate, proto lze upgrade provést pouze a jen na verzi Ultimate.

Pozor! Samozřejmě mějte na paměti, že upgrade systému je velice choulostivá záležitost, proto si před samotným upgradem nezapomeňte zálohovat důležitá data.

Upravujeme

Takže pokud máte vše zálohované a stažený ISO obraz instalačního DVD Windows 7 RTM, můžeme se pustit do jeho úprav. Nejprve vytvořte složku a poté do ní rozbalte získaný ISO obraz instalačního DVD Windows 7 RTM. K rozbalení tohoto ISO obrazu můžete použít např. UltraISO, popř. 7zip. Po rozbalení ISO obrazu najděte složku sources a v ní soubor cversion.ini.

ISO DVD

Pokud tento soubor otevřete v textovém editoru (např. Poznámkovém bloku), jistě si všimnete řádku s hodnotou MinClient=7233.0. Tato hodnota znamená, že upgrade lze provést až od Windows 7 s číslem buildu 7233.0. Například Windows 7 RC1 mají číslo buildu 7100, proto z této verze nelze upgrade provést.

Cversion.ini soubor

Nic nám ale nebrání v tom, tuto hodnotu změnit a tak umožnit upgrade i ze starších buildů systému. Pokud např. tuto hodnotu změníme na MinClient=7000.0, bude nám umožněno provést upgrade již od Windows 7 build 7000, tj. i včetně Windows 7 RC1.

Editace cvrsion.ini

Upgradujeme

Po provedení této změny souboru cversion.ini tento uložte. Nyní již můžete spustit soubor Setup.exe, čímž spustíte průvodce instalací systému, kde kliknutím na tlačítko Install now zahájíte instalaci.

Instalace

Jak nainstalovat Windows 7 se dočtete v jednom z předchozích článků. Až se dostanete na obrazovku s výběrem, zda chcete provést čistou instalaci či upgrate, zvolte upgrade, který nyní již bude fungovat.

Upgrade výběr

Poté se vám zobrazí tzv. Compatibility Report, který vám oznámí, zda jsou v systému nainstalovány věci, které by mohli po upgradu způsobovat problémy. Pokud se vám tento Compatibility Report nezobrazí, můžete si gratulovat, používáte totiž vše, co je s novou verzí systému kompatibilní.

Compatibility report

Samozřejmě můžete vyzkoušet upgradovat systém i přesto, že vám Compatibility Report hlásí nekompatibilní software. S největší pravděpodobností bude tento software fungovat i v nové verzi systému. Compatibility Report je především upozornění, že něco může po upgradu způsobovat problémy a je jen na vás, zda tento software před upgradem odinstalujete, či zda zkusíte provést upgrade i přes toto upozornění.

Po odkliknutí Compatibility Reportu již začne samotný průbeh upgradu, který může klidně trvat i několik hodin, záleží především na tom, kolik různého softwaru máte v počítači nainstalováno.

Upgradujeme

Po úspěšném dokončení upgradu a restartování počítače již naběhne finální verze Windows 7. Pokud máte jakékoliv dotazy či postřehy z upgradu, pište do komentářů pod článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Novinky a oznámení

15.10.2016 - Do menu byla přidána nová sekce Stream, kde naleznete jak veškěré informace ohledně Fantomasmag TV, což jsou online streamy na Twitch.tv, tak i přímo online stream a chat.

Partnerské weby

Statistika

Naši fanoušci na Facebooku

Další...