20.11.2010 | Keilew | | Fantosárium | Žádné komentáře | 

Vendelín: Hokejový zážitek v Praze-Holešovicích LP 2009

V hospůdce u piva vyjevil jsem Jarmilovi, co má prsty všude od prodeje státních podniků po 50letou cikánskou prostitutku, své přání zavítat do Prahy na pěknej hokej, když je teď to playoff. Hokeji sice moc nerozumím, přecijen jsem spíš stavěnej na venkovní bufety s točenou dvanáctkou při příležitosti hromadného okopávání krtinců, ale rozhodně nehodlám fandit Pepíkům, tak ať mi zařídí nějaký pěkný kulturní flek mimo kotel domácích. Jarmil se ušklíbl, a že mi dá zejtra vědět…

Když jsem se na třetí pokus trefil do Holešovic na Jarmilem popsané místo, už se kolem obrovské arény kupily hloučky lidí, kam oko dohlédlo, vlály oranžové vlajky, což je trošku divné, protože co vím, tak Sparta měla vždy komunistickou rudou, ale asi už pochopili, že s tímhle díru do kapitalisty neudělají, a tak zvolili méně kontroverzní oranžádu. U vstupu do haly byl obrovský a docela děsivý portrét oteklého pána s bradavicí, asi místní trenér. Je hezké, když se klub takto civilně prezentuje, člověku hned přijdou takoví lidštější.

Jarmil říkal, že mám jít vchodem B3, bude tam hlídat nějaká jeho známá a ta mě pustí. Jarmil je debil, žádný takový vchod tu neměli. Asi proto, že neočekávali plný stadión, jak je obvyklé jinde. Holt Praha, trpí prdelatou nemocí. Než aby se Pepíci hnuli, tak sedí doma v trenkách na prdeli a vypráví svá moudra televizní obrazovce. A přitom tu maj tak obrovské haly, ne jako ty plechové garáže na rolbu na venkově. Ale o to lépe se bude fandit hostům.

U vchodu skutečně stála pěkná prsatá ženská, celá oranžová (perfektně zmáknutá klubová propagace, jen si šáhnout), a tak jsem hned spustil:
Tak jsem tady, to jsem já, ten za ten venkov, jak povídal Jarmil…
Paní opáčila: Vy jste ten novej z Vejprt?
Ohradil jsem okamžitě: Neprd!
Tak běžte dál…

Dále následoval chlapík, co měl asi rád knedlíky, alespoň na to vypadal a zeptal se mě, zda nemám nějaké zbraně. Sledoval jsem jeho kolegu, jak šacuje toho fanouška přede mnou, a ten mu odevzdává dvě devítky pistole a lehký útočný granát, načež mu ten kolega opáčil něco o „kočce“ nebo tak nějak přihřátě. Podle mě teda spíš vypadal jak impotentní cirkusový medvěd spařený s obyvatelem Chánova, ale asi je to významný homosexuální sponzor, proto to dekorum. Zareagoval jsem tedy i já na tuto výzvu a odevzdal lehce šokovanému knedložroutovi zpola vypitou láhev piva. Sic maj hokejisti helmy, takže jim to eventuelně vadit nemusí, ale pořádek musí být.

Jarmil říkal, že to bude nějaké nóbl, říká se tomu nějak ski-box či co, ale že mi hned u vchodu nabídnou šampaňské, to mě překvapilo. Vzal jsem si z toho úžasu rovnou dvě, abych byl vyvážený a nějak kompenzoval to nedopité pivo.

Trenér s OtíkemZvláštní místo tenhle ski-box. Samej od pohledu pěkně si žijící podnikatel, veselá a družná nálada a já tak trochu jak kůl v plotě. Sledoval jsem ten cvrkot kolem a ty ksichty mi byly nějaké povědomé. Tenhle pán je podobný Hitlerovi, tady je zase Otík, Trautenberk a další oteklé bandasky, do toho překvapivě docela dost žen, které někdo vystříh z budovatelského plakátu, a hele, Jirka Šlégr osobně! Co ten dělá na Spartě?

I sedl jsem si blízko opony, za kterou jsem očekával existenci výhledu na ledovou plochu. Samozřejmě, že ji roztáhnou, až se tam začne něco dít. Avšak nejprve předstoupil trenér z obrázku před vchodem a spustil se mohutný potlesk. Fakt to maj Pepíci skvěle zmáklý – projev trenéra před začátkem zápasu! Jakožto ne moc velký fanoušek hokeje jsem tomu moc nerozuměl, ale doslova hřímal něco na adresu soupeře, nějakého HC ODS či co. Zřejmě slušnej oddíl. Ale atmosféru vytvářel báječnou, za půl minuty projela první mexická vlna a přiletěly i jedny kalhotky ze vzducholodě. A co se teprve musí dít dole, u prostého lidu?

Po patnácti minutách jsem začal bejt už trošku otrávenej, protože trenér hřímal pořád to samé, a začal jsem se zabejvat chlebíčkama na stole. Vysledoval jsem také, že ty sličné děvy nosí samé kvalitní destiláty a taky si objednal, samozřejmě s otázkou, zda je to zdarma. Slečna odvětila, že to platí Starka. Teda asi jsem jí špatně rozuměl, asi to měla být Sparta. Za pár minut jsem měl soukromou servírku a i tak to měla co uběhat. No tak proč se nenapít na zdraví a ze zásob soupeře, že?

Trenér pořád řečnil a já koštoval destiláty, přičemž jsem už začínal bejt poměrně netrpělivý, protože slíbený hokej stále nikde. Chlast teče, panák od panáku hezčí děvy, i ty soudružky začaly vypadat tak nějak méně kypře a více žensky, posezení skvělý, chlebíčků dost, ale ten hokej sakra… Po hodině se trenér za dvouminutového potlesku odebral z piedestalu, a to mne probralo: Už je to tady! Pome klucí! Ukážem jim! Bijte je! adresoval jsem hesla směrem k předpokládanému ledu.

Kopie HitleraA celý ski-box začal skandovat se mnou. Parádní atmosféra, a to ještě nevhodili ani buly! Jedna mexická vlna za druhou, Trautenberk a Krakonošova hůl s knírkem skákali po stole a stříleli do stropu, a mě čapl pár spolustrávníků a mrsknul na piedestal. No co jim mám říct? Když jsem našel za pomocí pultíku s mikrofonem před sedmi panáky ztracenou rovnováhu, jal jsem se říci pravdu: Klucí, já vám vůbec nefandím, ale myslím, že váš klub tu má kvalitní hokej!

Trenér změnil grimasu na hovězí v papiňáku a začal si hrát na duhu s dominancí původní sparťanské barvy, kopie Hitlera vystřelila jak čert a začala lamentovat jak originál svého času na mnichovském stadionu a tucet pitoreskních postaviček vrhal chlebíčky, láhve, soudružky, prostě vše, co bylo po ruce.

Další průběh byl tradičně rychlý – knedložrout, schodiště s rypákem na přídi, chodník… Z hokeje jsem si neužil ani minutu… Příště zase požádám toho debila Jarmila stran vejletu na kvalitní hokej daleko od kotle domácích…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Novinky a oznámení

15.10.2016 - Do menu byla přidána nová sekce Stream, kde naleznete jak veškěré informace ohledně Fantomasmag TV, což jsou online streamy na Twitch.tv, tak i přímo online stream a chat.

Partnerské weby

Statistika

Naši fanoušci na Facebooku

Další...